понеділок, 14 жовтня 2019 р.

15 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ

5-А - завдання з української мови на 17 жовтня 2019 року:
1) вивчити правила на ст. 59;
2) виконати письмово вправу 132 (І, ІІ).

7-Б - завдання з української мови на 16 жовтня 2019 року:
підготувати усний докладний переказ тексту з елементами опису зовнішності людини.
УВАГА, 7-Б! Оцінка за цей усний переказ обов'язкова для кожного учня.
16.10.19 найвища можлива оцінка - 12 балів.
17.10.19 найвища можлива оцінка - 9 балів.

ТЕКСТИ НА ВИБІР - за власним бажанням:
Настуся
Буяли Зелені свята Трійця.
Настуся помітила, що на неї всі дивляться, розгублено зупинилася, зашарілась і ще погарнішала. А вони батьки й гості не зводили з неї очей.
Батько дивився зачудовано, немов бачив свою доньку вперше. Та воно, по правді, так і було, бо він рогатинський священник Іван Лісовський лише нещодавно, по Великодню, повернувся з далеких довгих походів проти татарів і турків, де благословляв козаків на бій із бусурменами, ретельно служив панахиди по загиблих і частенько сам брався за шаблю. Тож незчувся отець Іван, як виросла донька.
Із сумним усміхом поглядав на сестричку Трохим старший брат, чорнобривий ставний парубок. Він згадав сеї миті, що скоро розлучатиметься з Настусею, з матір’ю, з рідною хатою, бо після жнив дядько Максим забере його, Трохима, на Січ.
Мати дивилася на доньку закохано й замріяно, щось думала світле й водночас бентежне, бо зволожились очі в матушки й на засмаглі руки впала щаслива сльоза.
Лагідно позирали на дівчину хрещений батько Тарас Гузь і хрещена мати вони прийшли прямо з церкви сюди в гостину.
А Настя справді як намальована. Великі карі очі, а над ними, мов чорні блискавки, тонкі брови. «Одна брова варта вола», ввернув дядько Максим. Ніжний рум’янець, біле личко, важка руса коса через плече. А ще вишита сорочка, добре намисто, барвиста плахта і чисті білі босі ноги.

 АБО:

Сім’я Голованчиків
Сім’я Голованчиків любила обідати на свіжому повітрі, у дворі, за одним столом. Двір у них був розкішний: увесь заріс кропивою, лопухом, високим, більшим за коноплі, чорнобилем, курячою сліпотою, веселим колючим татарником.
На викошеній галявинці стояв стіл на одній нозі, на вербовому стовпчику, який прогнив біля землі й хитався. На ньому весело товклися вдень горобці, залишаючи за собою біленькі квіточки посліду. Лавки навкруг столу давно попадали, і, щоб там сидіти, кожного разу діти-голованчики підмощували під них цеглу.
От сімейка всілася обідати. Половину місця за столом займала мати. Звали матір Оляна, Оляна Омелянівна, і була вона біла, пухка, уся розпливалася од пишного тіла. Світилася вона за столом, як тепла, обкупана сонцем хмара над лугом, хмара-паляниця, хмара-лебідка. А як світились її руки з ямочками, а її рум’янці на всю щоку!
Батько Голованчиків, просто Голованчик, сидів проти неї, немов сухий пеньок на дорозі. Він був дрібнуватий від роду, сухоплечий, нервовий, увесь порослий якоюсь наїжаченою темно-рудою щетиною.
Коли вони вдвох, Оляна і Голованчик, виходили на вулицю, сусіди не раз лукаво переморгувалися, виглядали з дворів. Усім кортіло подивитися на цю показну пару. Пливла над землею дорідна Оляна, а коло неї, ледве дістаючи до плеча, швиденько тупав Голованчик, щось говорив їй, розтлумачував і тут же блискав прудкими в’їдливими очима у двори, на сусідів. «Ач! – стиха побуркував жінці. – Виглядають! Цирк їм тут!».

8-А, 8-Б - завдання з української мови на 17 жовтня 2019 року:
1) вивчити § 6;
2) виконати письмово вправу 73.

Схеми для 8 класів:




Немає коментарів:

Дописати коментар